Psikomer Danışmanlık Merkezinden Nasıl Faydalanabilirim?

Psikomer Danışmanlık Merkezi Muğla

1.Kurumsal Olarak;

Psikomer Danışmanlık Merkezi olarak sizin ve çalışanlarınızın psikolojik süreçlerinizi inceleyebilir, böylece kurumunuzun kalitesini arttırabilir ve mutlu bir çalışma ortamı oluşturmanızı sağlayabiliriz. Çalışanlarınıza verebileciğimiz iletişim, empati, güleryüz, liderlik ve sizin aklınıza gelecebilecek, ihtiyacınız olan eğitimlerle kurumunuzun çalışma ve kar performansını arttırmanıza yardımcı olabiliriz. Yönetici ve İşverenlere verebileceğimiz yönetim tarzları, çalışan sorunlarıyla başa çıkma, kriz durumunda idare gibi eğitimlerle de kurumunuzu daha profesyonel bir şekilde idare etmenize yardımcı olmak isteriz. Kısacası kurumlardaki her türlü çalışan ve işveren problemleri, kurumsal kalite ve performans arttırma gibi konularda bizden destek alabilirsiniz. Aynı zamanda kurumunuzun çalışanlarına, öğrencilerine veya halka açık olarak organize edeceği bilgilendirici, eğitici ve geliştirici her türlü sunum, konferans, söyleşi gibi organizasyonlarda konuşmacı veya idareci olarak destek alabilir. Bizimle iletişime geçerek bu tarz organizasyonların hazırlanmasını talep edebilirsiniz.

  1. Bireysel Olarak;

Psikomer Danışmanlık Merkezi olarak bireylerin mental anlamda yaşantıladığı ve onları rahatsız eden her türlü problem bizim çalışma alanımızdır. Bireylerin iş ve sosyal yaşamlarında yaşantıladığı yalnızlık, destek ihtiyacı, tükenmişlik, aktivitelerden keyif alamama, uykusuzluk, iştahsızlık, insanlara ve yaşama duyulan hayal kırıklıkları ve bunlarla baş edememe, beğenilme ve onaylanmaya duyduğu bağımlılık, öfke ve kıskançlık problemleri, ayrılık veya terk edilme korkusu, başarısız olma korkuları, kendine güvenmek konusunda yaşadığı zorluklar, beceriksizlik hissiyatları, hayatı anlamlandırma konusunda anlamsızlık hissiyatı, kaygı problemleri ve panik durumları, düşüncelerini yönetememe hissiyatı, kendini yanlış tanıma veya tanıyamama gibi düşünceleri  ve aklınıza bunlar gibi gelecek pek çok sizi etkileyen sorun bizim size destek olabileceğimiz konulardır. Amacımız size vereceğimiz destek ile sizleri daha mutlu, hayatını kontrol etme konusunda yetkin bireyler haline getirmektir.

  1. Çocuğunuz ve Aile yaşantınızla ilgili Olarak;

Psikomer Danışmanlık Merkezi olarak aileniz ve çocuğunuz ile ilgili yaşadığınız ve çözmekte zorlandığınız konular üzerinde size yardımcı olabiliriz. Aile içerisinde yaşanan şiddetli iletişim problemleri, aile içerisinde zamanla yıpranan ilişkiler, aile bireylerinin birbirlerinden beklentileri ve tatminsizlik, aile içinde anlaşılmama duyguları, çocuğun aileyi dinlememesi, çocuğun davranışsal problemler yaşaması(agresyon, şiddet, yalancılık vb.), çocuğun ders çalışmama veya derslerinde başarısızlık durumları, ergenlik dönemi iletişim sorunları gibi her türlü aklınıza gelebilecek ilişki ve mental sorunlar konusunda size hizmet verebiliyoruz. Aynı zamanda kariyer ve eğitim konularında çocuğunuzun doğru yönlendirilmesi bizim için büyük önem taşımakta. Bu konularla ilgili geçmiş tecrübelerimiz ile birlikte çocuğunuzun yanlış ve mutsuz tercihler yapmasını engelleyebilir ve bu süreci aileniz için kullanacağımız bilimsel yöntemlerle daha eğitici hale getirebiliriz.

  1. Grup Organizasyonları Olarak;

Psikomer Danışmanlık Merkezinden bireysel olarak danışmanlık alabileceğiniz gibi, yakın çevrenizden veya sizinle aynı bilgiye ulaşmak isteyen arkadaşlarınızdan oluşturacağınız bir grup ile eğitim ve toplu danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Bu gruplar  eğitim ve danışmanlığın türüne göre minimum 5, maksimum 12 kişi olabilmektedir. Bu hizmetin amacı toplu verilebilecek konularda, sizin de aktif katılımınızla bilgi paylaşımında bulunmak, sıkılmadan, eğlenerek bilgilenmektir. Öğrenciler, veliler, eğitmenler gibi pek çok gurubun birleşerek alabileceği eğimler olduğu gibi aynı zamanda grubunuzla serbest olarak başvurup bu eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Uzmanlık yetkimizde olan eğitimler sonucunda katılım sertifakası talebiniz üzerine size verilir. Mini bir konferans olarak düşünebileceğiniz grup organizasyonlarının sizler için avantajı maddi ve zaman olarak sizi zorlamayacak şekilde danışmanlık alabilmenizdir.

Not: Grup organizasyon eğitim ve danışmalığı her türlü konuda mümkün olmayabilmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.